FRANCO SERBLIN

1980 yılında ünlü Snail projesi ile birlikte Sonus Faber’i kuran Franco Serblin, markanın dünyanın en popüler markaları arasında yer almasını sağlamıştı.

Elipsa, Stradivari, Amati, Minima, Parva modelleri o yıllarda çok satılmış ve markanın amiral gemisi modelleri haline gelmişlerdir.

2007 Yılında Sonus Faber’den ayrılan Serblin, Franco Serblin markasını yaratmış; Ktema ve Accordo adında iki mükemmel proje ile müzik severlerin karşısına çıkmıştır.

Ktema ve Accordo modelleri Franco Serblin’in tüm bilgi ve deneyim birikimleri ile üretilen nadide hoparlörlerdir. Ktema ve Accordo modelleri 2013 yılında vefat eden hoparlör duayeni olarak adlandırılan Serblin hayranları tarafından hem bir hoparlör için son nokta hem de paha biçilmez koleksiyon olarak adlandırılıyorlar. Franco Serblin markası günümüzde de faaliyetine devam etmektedir. 2017 yılında piyasaya çıkan Lignea uygun fiyatlı harika tasarımlı bir bookshelf olarak müzikseverler tarafından benimsenmiştir. 2019 yılında ise Ktema’nın biraz daha küçüğü olan Acoordo Essence modeli piyasaya sürülmüştür.

Marka: FRANCO SERBLIN