MARANTZ PM7000N

En müzikal network deneyimi

What HI-FI dergisi tarafından beş yıldızla ödüllendirilen PM7000N, güçlü bir amplifikatör ve internet üzerinden müzik çalma keyfini HEOS yazılımının kullanma kolaylığı ile bir araya getiriyor.

PM7000N, HEOS Yerleşik teknolojisine sahip olan ilk Marantz Current Feedback entegre Hi-Fi amplifikatörü. PM7000N’de patenti Marantz’a ait olan yüksek kaliteli ses işlemcisi; HDAM SA-3, toroidal bir transformatör ve yüksek hızlı anlık akım güç kaynağı bulunuyor

Nedir bu HEOS yazılımı?
Heos Yazılımı Sound United şirketinin yazılım mühendisleri tarafından geliştirilen bir aplikasyon. Bu aplikasyon yardımıyla telefon ya da tabletinizden cihazınızın network başta olmak üzere hemen hemen bütün fonksiyonlarını kontrol edebiliyorsunuz. HEOS yazılımıyla telefonunuzdaki müzikleri, Spotify, Tidal, Deezer, Tunein, Soundcloud, gibi servisleri, USB-A girşinden cihaza bağladığınız Flashdisk’ten müzik dinlemeniz mümkün. Aynı zamanda evinizde oluşturduğunuz bir Network HD’den yüksek çözünürlüklü müzikleri de dinleyebilirsiniz.

DAC (dijitial analog çevirici) ve pikap yükseltici
PM7000N’’de Marantz mühendislerinin seçtiği  DAC işlemci (AK4490). Ses kalitesiyle çok popüler olan bu DAC işlemcisi sevdiğiniz müzikleri 192kHz / 24bit veya DSD5.6’ya kadar yüksek çözünürlüklü dinlemenizi sağlayacak.  Plak severler ve pikap kullanıcıları için  yüksek kaliteli bir pikap yükseltici (MM) cihazda yer alıyor. 

Network bağlantısı
Marantz PM7000N’de müziğinizi telefonunuzdan ya da tabletinizden birden fazla yöntemle dinlemeniz mümkün. Bu protokollar; AirPlay2 ve Bluetooth’un yanı sıra  kablosuz olarak HEOS uygulaması ve destekleyen yerlerde Apple Siri, Google Assistant ve Amazon Alexa.
Cihazın internet bağlantısı ise kablolu ve kablosuz Wi-Fi üzerinden de çok basit bir şekilde gerçekleştirilebiliyor.

Ses kalitesi ve güç bir arada
PM7000N’in kalbinde bulunan çok iyi izole edilmiş Torodial trafo cihazın gücünün tertemiz bir sahneyle hoparlörlere ulaştıran etkenlerden biri, diğer etkenlere de göz atarsak öncelikle HDAM SA-3 topolojisi, kısa sinyal yolları, SMPS power supply ve yüksek kaliteli özenle seçilmiş komponentler. Bu yapıyla PM7000N kanal başına 8 Ohm’da 60 Watt gerçek güç üretmekte zorlanmıyor. 

Ton Kontrolleri
PM700N’de de serinin her amplifikatöründe görmeye alışık olduğumuz ton kontrolleri yer alıyor.
Özellikle gece geç saatlerde yapılan dinletilerde düşük ses ayarı kullanıldığında ton kontrolleri alt ve üst frekans zenginliği sağladığı için kullanışlı oluyorlar.
Ton kontrollerinin yanı sıra ön yüzde yer alan Source Direct tuşu ise analog bir kaynaktan müzik dinlediğimizde Wi-Fi, Bluetooth, USB-A gibi kullanılmayan protokolleri kapatarak daha doğal bir müzik akışı sağlıyor.

TV, Blu-Ray DVD ve diğerleri
Pm7000N’in arkasında iki optik, bir koaksiyal giriş yer alıyor. Bu optik girişler sayesinde Televizyon, 1. Nesil Apple TV, Blu-Ray, DVD, Playstation gibi kaynaklarınızın seslerini müzik sisteminizden almanız mümkün.

Marantz PM7000N’i www.extremeaudioshop.com alışveriş sitemizden ve bayilerimizden temin edebilirsiniz.