ACCUPHASE

Müzik, bu hayat yolculuğunda karşımıza çıkıp yorgunluğumuzu alan bir vahadır. Müzik bazen sakinleştirir; bazen de heyecanlandırır. Kalbimize işleyip hayatlarımıza zenginlik katar. İşte, Accuphase’in ses teknolojisiyle hedeflediği de budur.

Accuphase, başarılı ve yetenekli ses uzmanlarından oluşan mühendis grubu ile tüm dünyaya tek bir slogan ile seslenir: “Teknoloji Hayatı Zenginleştir”. Bu slogan, tüm Accuphase ekipman parçalarının arkasındaki yön gösterici prensiptir. Tıpkı yüksek fiyatlara sahip mükemmel müzik enstrümanları olduğu gibi, Accuphase’e göre ses ekipmanı parçaları da aynı fiyat aralığında olabilir. Accuphase’in bu düşüncesi, tasarım konseptinin temelini oluşturur. Bu yüzden ürettiği her üniteyi, el işçiliğinin meziyetlerini sonuna kadar sergileyebilecek şekilde katma değerle zenginleştirmek için uğraşır.

ACCUPHASE adı, “accurate” (hassas doğruluk) kelimesinin ön eki ACCU’nun, ses teknolojisinde en önemli faktörü tanımlayan PHASE (evre) kelimesiyle birleşmesiyle ortaya çıkmıştır.

Bu kelime, taşıdığı özellikler, ve diğer önemli özellikleri bütünüyle gözler önüne seren ve ses teknolojisinin derinliklerine kadar inen Accuphase ürünlerini tanımlamak için çok uygun bir marka adıdır. Accuphase’in sonu olmayan kalite arayışı, çok kaliteli süreçler gerektirir; ve bu durumun sonucu olarak Accuphase, seri üretim sistemlerinin kullanımından uzak durur.

Sonuç olarak üretim hacmi sınırlıdır ve Accuphase ürünleri sadece sınırlı sayıdaki uzman mağazalardan satın alınabilir. Accuphase ekipmanları her şeyden önce gerçek Hi-Fi ses sağlamak üzere üretildiği için piyasanın mantıksız isteklerine maruz kalmaz. Bu ise, Acuuphase ürünlerinin neden uzun bir üretim sürecinden geçtiğini gösteren en önemli özelliktir.

Marka: Accuphase