extreme audio company new

Extreme Audio Hakkında

2002 yılında Orhan Aydoğan tarafından kurulan Extreme Audio, ses ve görüntü sistemleri sektöründe hizmet vermektedir. 23 yıllık tecrübeyle, dünyaca ünlü pek çok markanın Türkiye Genel Distribütörü olarak sektöre liderlik eden firmaların başında gelmektedir. 2011 yılında Hi-Fi ve Hi-End cihazlarının tanıtımı için başlattığı TV reklamları ve program sponsorlukları ile Türkiye’de bir ilke imza atarak, ülkemizde iyi ve kaliteli müzik dinleme kültürünü yaygınlaştırmayı amaç edinmektedir.

Extreme Audio, 900m2 showroomu, 6 adet demo odası ve ülke çapında 40 bayisi ile müzik tutkunlarının buluşma noktası olmaktadır. Sofistike tasarımlarıyla dikkat çeken ödüllü markaları, en iyi fiyat-kalite ile Hi-fi meraklılarının deneyimine sunmaktadır. Akıllı ev otomasyon sistemlerinden dünyanın en kaliteli “marine audio” markalarına kadar geniş ürün yelpazesi ile her müzikseverin ihtiyaç ve zevkine uygun hoparlörler, pikaplar, amplifikatörler ve aksesuarlar satış noktalarında yer almaktadır.

Müzik tutkusuyla çalışan 10’u aşkın uzman kadrosuyla ürün satışı, satış sonrası kurulum ve teknik destek hizmetleriyle müşteri memnuniyetini ön planda tutmaktadır.

About Us

Extreme Audio is founded by Orhan Aydoğan in 2002 and  serves in the audio and video systems industry. With its 23 years of sector experience, is one of the leading companies as the Exclusive Distributor of many Worldwide well known brands in Turkiye. In 2011, the company launched TV commercials and program sponsorships to promote the sale of Hi-Fi and Hi-End stereo music and cinema equipments, breaking new ground in Turkey and aiming to spread the culture of listening to good and quality music in our country.

Extreme Audio is the meeting point for music lovers with its 900m2 showroom, 6 demo rooms and 40 dealers across the country. It offers award-winning brands that attract attention with their sophisticated designs to the experience of Hi-fi enthusiasts with the best price-quality. With a wide range of products from smart home automation systems to the world’s highest quality “marine audio” brands, there are speakers, turntables, amplifiers and accessories to suit the needs and tastes of every music lover.

The company prioritizes customer satisfaction with product sales, after-sales installation and technical support services with more than 10 expert staff working with a passion for music.

Extreme Audio

BLUESOUND PULSE SOUNDBAR